سرپرست وزارت نیرو، عنوان کرد: در تلاشیم تا در دولت دوازدهم بتوانیم با استمرار مدیریت هوشمند آب شهری در سراسر کشور نوسانات موجود در کلان‌شهرها را به حداقل برسانیم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس «ستار محمودی» در آیین افتتاح طرح ارتقای کیفیت آب شرب جنوب شهر تهران بابیان این مطلب افزود: در اوایل انقلاب کشور با جمعیت شهری ۱۸ میلیون نفری، ۶۸ درصد مردم را تحت پوشش خدمات بهداشتی آب و فاضلاب قرار داده بود ولی در وضعیت فعلی با جمعیت شهری پنجاه و هشت میلیون نفری این رقم به ۹۹٫۴ درصد رسیده است.
وی افزود: در اوایل انقلاب تنها ۱۰ درصد جمعیت کشور تحت پوشش خدمات فاضلاب بودند که این رقم در سال جاری به ۴۶ درصد رسیده است.
وی با تأکید بر اینکه تاکنون بیش از ۴۵۰ هزار میلیارد ریال درزمینه آب شرب سرمایه‌گذاری شده است، ادامه داد: در طول ۴ سال فعالیت دولت یازدهم نزدیک به دو میلیارد مترمکعب به ظرفیت تأمین آب شرب شهری و روستایی کشور افزوده‌شده است.
محمودی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم ۴/۵ میلیون مترمکعب انشعاب آب شهری و روستایی به مردم واگذارشده است، تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته در دولت گذشته عملیات آب‌رسانی به ۵۸۵۰ روستایی کشور انجام شده است.
سرپرست وزارت نیرو خاطرنشان کرد: در تلاشیم تا در دولت دوازدهم بتوانیم با استمرار مدیریت هوشمند آب شهری در سراسر کشور نوسانات موجود در کلان‌شهرها را به حداقل برسانیم.
وی با اشاره به راه‌اندازی نظام جامع اطلاعات مشترکان، خاطرنشان کرد: وزارت نیروی دولت دوازدهم در تلاش است تا در طی چهار سال پیش روی خود بتواند مدیریت منابع آب را در کشور حاکم کند.
محمودی به مقوله اقتصاد آب و برق نیز اشاره کرد و افزود: صنعت آب و برق در قبال خدمات ارائه شده نیازمند بسته اقتصادی است. پکیجی که در قالب برنامه ۱۰۰ روزه وزارت نیرو باید ارائه شود تا در قالب آن بتوان سرمایه‌گذاری، کاهش هزینه‌ها، تحرک در تعرفه و… را اعمال کرد.
سرپرست وزارت نیرو در پایان اظهار امیدواری کرد که با همکاری سازمان مدیریت بتوان به اهداف بسته یادشده دست پیدا کرد تا در آینده نتایج آن برای سایر دستگاه‌ها نیز قابل بهره‌برداری باشد.

منبع خبر: پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو
کلمات کلیدی:
کنتور آب هوشمند, کنتور آب هوشمند التراسونیک, کنتور آب هوشمند کشاورزی, کنتور هوشمند آب, کنتور هوشمند آب التراسونیک, کنتور هوشمند آب ساختمان, کنتور هوشمند چاه کشاورزی, قیمت کنتور هوشمند آب, قیمت کنتور آب هوشمند, نصب کنتور هوشمند چاه آب کشاورزی, کنتور هوشمند چاه آب, کنتور آب هوشمند الکترومغناطیسی, کنتور آب هوشمند الکترومغناطیسی, دبی سنجی آب, ابزار دقیق,میزان رضایتمندی کشاورزان از نصب کنتور هوشمند آب, مدیریت مصرف آب, میزان رضایتمندی کشاورزان از نصب کنتور هوشمند آب