مدیرعامل آب منطقه ای استان قزوین با اشاره به ۶ هزار حلقه چاه در سطح این استان گفت: تاکنون سه هزار و ۳۰۰ کنتورآب هوشمند در چاههای کشاورزی نصب شده است

یدالله ملکی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس تصمیم شورای حفاظت از منابع آبی، نصب کنتورآب هوشمند در همه چاه های آب استان قزوین الزامی است و تا ۲ سال آینده همه چاه ها دارای کنتورآب هوشمند می شوند.
وی اظهار داشت: با نصب کنتورآب هوشمند بر روی چاه های آب از طریق سامانه مرکزی ، منابع آبی کنترل شده و نظارت بر میزان برداشت نیز بیشتر می شود و از اضافه برداشت آب های زیرزمینی نیز به شدت جلوگیری می شود.
ملکی با اشاره به شناسایی چاه های غیرمجاز تصریح کرد: امسال ۴۴۰ حلقه چاه غیر مجاز در سطح استان قزوین مسدود شده است
این مسوول اضافه کرد: از سال ۹۳ در بررسی ها مشخص شد میزان افت آب منابع زیرزمینی در استان بیش از یک متر و ۷۰ سانتیمتر است که با اقدامات پیشگیرانه و اجرای طرح های تعادل بخشی وبستن چاه های غیرمجاز این میزان برای اولین بار امسال به یک سانتیمتر رسیده است.
وی با اشاره به رشد پنج برابری اعتبارات این شرکت در سالجاری افزود: امسال ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبارات شرکت آب منطقه ای استان بوده که از این میزان ۴۰ میلیارد تومان تهاتر شده است در حالی که سال گذشته کل اعتبارات این شرکت ۵۵ میلیارد تومان بود.
مدیرعامل آب منطقه ای استان قزوین تاکید کرد: با توجه به تخصیص اعتبارات کار آبرسانی به شهرها و روستاهای استان در دستور کار قرار دارد و مهمترین اولویت ما در سالجاری طرح آبرسانی به شهرستان آبیک است.
وی با اشاره به اجرای طرح انتقال آب از سد طالقان خاطرنشان کرد: با توجه به هزینه بر بودن این کار برای عملیاتی شدن این پروره سالانه پنج میلیون متر مکعب از آب شرب در اختیار سرمایه گذار قرار می گیرد

 

 

http://tnews.ir/tags/%d9%86%d8%b5%d8%a8-%da%a9%d9%86%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d9%87%d9%88%d8%b4%d9%85%d9%86%d8%af

 

مشخصات فنی کنتور آب هوشمند الکترومغناطیسی بر پایه باطری