به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد محمد حسین جعفری گفت : تا ابتدای امسال نصب و بهره‌برداری از کنتورهای هوشمند آب  بر روی چاه‌های کشاورزی با همکاری و مساعدت بهره‌برداران فهیم، با پیشرفت بیش از 95 درصد به انجام رسیده است.

وی افزود: با عنایت به این که کنتور های هوشمند آب و برق قبلی برای چاه های کشاورزی با دبی نسبتا بالا و قیمت پایین تر طراحی شده بود قرار بر این شد برای اندازه گیری چاه هایی با دبی کمتر همچون چاه های صنعتی و خدماتی از سایر انواع کنتورهای هوشمند حجمی مورد تائید وزارت نیرو بهره گرفته شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گفت: کنتورهای هوشمند حجمی جدید، با بهره‌گیری از سیستم اندازه‌گیری جریان آب به روش الکترومغناطیسی ( کنتور های هوشمند آب الکترومغناطیسی )، دارای دقت بالاتری در اندازه‌گیری آبدهی‌های کمتر بوده و متناسب با وضعیت چاه‌های غیر کشاورزی طراحی و ساخته‌شده است.

مهندس جعفری گفت : با نصب گسترده کنتور های هوشمند آب بر روی چاه‌های غیر کشاورزی اعم از صنعتی، دام و طیور، خدمات و حتی چاه‌های آب شرب، در آینده نزدیک پایش و کنترل بهره‌برداری تمامی چاه‌های استان، به‌صورت کاملاً هوشمند و از راه دور صورت گرفته است و قدمی بزرگ درراه کنترل بحران آب زیرزمینی با مدیریت جامع منابع و مصارف برداشته شود.

وی افزود :این کنتورها با هزینه نسبتاً پائین و کارایی قابل‌قبول برای چاه‌های کشاورزی با آبدهی بالاتر تولید و نصب گردیدند و اکنون فرایندهای کالیبراسیون و شارژ کنتورهای مذکور در حال انجام بوده و این کنتورها در مدار بهره‌برداری قرارگرفته‌اند.

لینک خبر