به گزارش خبرنگار برنا از همدان، محمد ضروری با اشاره به اینکه بیشتر این کنتورها در دشت رزن – قهاوند نصب شده است، افزود: تا پایان سال، به منظور جلوگیری از برداشت‌های غیر مجاز، تعداد قابل توجهی کنتور آب هوشمند بر روی چاه‌های آب استان نصب می‌شود.

وی اظهار داشت: بر اساس نوع مصارف چاه‌های مجاز، حدود ۸۰ درصد از کنتورهای نصب شده در استان همدان مربوط به بخش کشاورزی است.

ضروری با اعلام اینکه نصب کنتور هوشمند آب در چاه‌ها جزو طرح‌های احیا و تعادل‌بخشی استفاده از آب‌های زیرزمینی همدان است، ادامه داد: اجرای این طرح و توسعه نصب کنتور آب هوشمند در سطح استان همدان نیازمند همکاری و تعامل کشاورزان با شرکت آب منطقه‌ای است.

وی بیان کرد: نصب کنتور آب هوشمند روی چاه‌های آب سبب کنترل و نظارت بر میزان برداشت آب‌های زیرزمینی استان شده و از اضافه برداشت آب‌های زیرزمینی به شدت جلوگیری می‌کند.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان همدان خاطرنشان کرد: اساسی‎ توان  اهمیت کنتور هوشمند آب این است که کشاورزان دیگر بیشتر از پروانه بهره‎‌برداری نمی ‎توانند از چاه ‎ها آب برداشت کنند.

وی تاکید کرد: اگر کشاورزی بیش از میزان تعیین ‎شده آب از چاه برداشت کند برق به صورت خودکار قطع شده و امکان برداشت آب از چاه تا زمانی که کارشناسان آب منطقه‌ای و برق اقدام نکنند وجود ندارد.

ضروری عنوان کرد: کشاورزان باید نسبت به نصب این کنتور آب هوشمند اقدام کنند چرا که تکلیفی قانونی است و کار باید اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از منابع آبی استان به کنتور مجهز شده است، گفت: ۹۵ درصد از کنتورهای نصب شده هوشمند و پنج درصد حجمی-مکانیکی است.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان همدان تصریح کرد: از ابتدای امسال تا پایان فصل بهار، ۲۲۵ دستگاه کنتور هوشمند آب بر روی چاه‌های استان نصب شده و پیش بینی می‌شود تا پایان سال این تعداد به ۶۵۰ دستگاه افزایش یابد.

ضروری با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ تعداد ۴۵۲ دستگاه کنتور بر روی چاه‌های استان نصب شد، خاطرنشان کرد: از ابتدای اجرای طرح هوشمندسازی چاه‌های آب تاکنون، نزدیک به ۵۷ میلیون متر مکعب در برداشت از آب‌های زیر زمینی استان همدان صرفه جویی شده است.

وی با اشاره به اینکه گروه‌های گشت و بازرسی به طور شبانه‌روزی دشت‌های استان را بازرسی می‌کنند از مردم خواست با مشاهده هرگونه تخلف و در راستای جلوگیری از مصرف آب‌های زیرزمینی به صورت غیرمجاز، شرکت آب منطقه‌ای استان تماس بگیرند.

کلمات کلیدی:
کنتور آب هوشمند, کنتور آب هوشمند التراسونیک, کنتور آب هوشمند کشاورزی, کنتور هوشمند آب, کنتور هوشمند آب التراسونیک, کنتور هوشمند آب ساختمان, کنتور هوشمند چاه کشاورزی, قیمت کنتور هوشمند آب, قیمت کنتور آب هوشمند, نصب کنتور هوشمند چاه آب کشاورزی, کنتور هوشمند چاه آب, کنتور آب هوشمند الکترومغناطیسی, کنتور آب هوشمند الکترومغناطیسی, دبی سنجی آب, ابزار دقیق,میزان رضایتمندی کشاورزان از نصب کنتور هوشمند آب, مدیریت مصرف آب, میزان رضایتمندی کشاورزان از نصب کنتور هوشمند آب