فلومتر التراسونیک پرتابل چیست؟

دبی سنج التراسونیک پرتابل یک نوع دستگاه طراحی شده برای اندازه‌گیری جریان سیالات در لوله‌های تحت فشار است که نیازی به برش یا باز کردن سیستم لوله ندارد و امکان اندازه‌گیری جریان در دو حالت ثابت و متحرک را فراهم می‌کند. این محصول که قابل حمل بوده و آن به عنوان یک مزیت بزرگ در نظر گرفته شده، کار ما را برای کنترل سرعت جریان راحت‌تر می‌کند و می‌توانیم جریان ورودی و خروجی یک سیستم تحت فشار را اندازه‌گیری کنیم.

در توصیف فلومتر پرتابل التراسونیک دو ویژگی جالب وجود دارد. در وهله اول استفاده از امواج اولتراسونیک یا فراصوت شرایط اندازه‌گیری دقیق سرعت جریان سیال را به ما می‌دهد. از طرف دیگر این دستگاه به صورت پرتابل و قابل حمل طراحی شده است و این یعنی شما در هر موقعیتی می‌توانید سرعت جریان سیال را اندازه‌گیری کنید و هیچ‌گونه محدودیتی از لحاظ مکان اندازه‌گیری یا نوع سیال نداشته باشید.

 

نحوه عملکرد فلومتر التراسونیک پرتابل

استفاده از امواج التراسونیک برای اندازه‌گیری شدت جریان سیال و همچنین قابل حمل بودن دبی سنج باعث شده که فلومتر التراسونیک پرتابل یک محصول محبوب باشد. در وهله اول طراحی خاص این فلومترها باعث شده که برای نصب آن نیازی به تغییر در سیستم لوله‌کشی فرایند نباشد و شما به طور مستقیم آن را در هر قسمتی از سیستم نصب کنید. این ویژگی جالب برای فرآیندهایی که با سیالات تحت فشار سر و کار دارند فوق‌العاده مهم است و محدودیت های آن‌ها را در کار با سایر فلومترها از بین می‌برد.

موضوع مهمتر این است که سرعت جریان سیال بر مبنای تحلیل سرعت رفت و برگشت امواج آلتراسونیک در سیال به دست می‌آید. این دستگاه‌ها دو موج به داخل لوله یا جریان سیال ارسال می‌کند که یکی از آن‌ها موافق جریان سیال و دیگری مخالف جریان است. تفاوت بین زمان برگشت این امواج و رسیدن آن‌ها به دتکتور معیار اصلی اندازه‌گیری در نظر گرفته می‌شود. بنابراین در بررسی و اندازه‌گیری سرعت جریان سیال هیچ‌گونه کار فیزیکی انجام نمی‌شود و در سیستم‌هایی که محدودیت برای اندازه‌گیری دارند این می‌تواند بهترین خبر ممکن باشد.

فلومتر پرتابل التراسونیک چه مزایایی دارد؟

در مورد مزایای این محصول اول باید به متحرک بودن و قابل حمل بودن آن اشاره کنیم. اندازه کوچک و طراحی خاص این جریان سنج به شما اجازه می‌دهد که در هر موقعیتی و برای هر کدام از پروژه‌های خود آن را همراه خود داشته باشید. بنابراین در هر موقعیتی که شما نیاز به اندازه‌گیری سرعت جریان سیال داشته باشید بلافاصله امکان اندازه‌گیری برای شما فراهم می‌شود و این کار تکنسین را راحت‌تر می‌کند.

مزیت جالب توجه دیگری که برای دبی سنج التراسونیک پرتابل وجود دارد این است که برای سیالات تحت فشار و برخی سیالات خاص بهترین انتخاب ممکن است. در واقع شما این جریان سنج را بدون تغییر در سیستم لوله‌کشی نصب می‌کنید و به همین دلیل جریانی که در حال عبور است هیچ گونه تغییر وضعیتی را تجربه نمی‌کند این به شما کمک می کند که سرعت جریان سیال را با بالاترین دقت ممکن اندازه‌گیری کنید.

راهنمای خرید فلومتر التراسونیک پرتابل:

 توانایی دستگاه در اندازه‌گیری دبی سیال است. که می‌تواند بدون محدودیت از سایز 15 میلی‌متر الی 6000 میلی‌متر را اندازه‌گیری نماید.

فاکتورهای جانبی تاثیرگذار در عملکرد دستگاه شامل دمای کاری و فشار کاری می‌شوند. در واقع شرکت‌ها در کاتالوگ همراه فلومتر التراسونیک پرتابل در مورد محدوده دمای کاری آن اطلاع رسانی می‌کند که از منفی ۴۰ درجه تا مثبت 160 درجه سانتی‌گراد را تحت پوشش خود قرار می‌دهند.

در فلومترهای پرتابل التراسونیک می‌توان بر بروی همه جنس لوله‌ها اندازه‌گیری انجام داد.

در بعضی از فلومتر التراسونیک پرتابل می‌توان موارد را حافظه دستگاه برای تجزیه و تحلیل ذخیره کرد.

 

 

محصولات مرتبط فلومتر پرتابل التراسونیک (دبی سنج التراسونیک پرتابل):
فلومتر پرتابل التراسونیک GE PT900
فلومتر التراسونیک پرتابل TUF2000P
فلومتر پرتابل التراسونیک گاز GE PT878GC
فلومتر التراسونیک پرتابل Katflow 230