فلومتر التراسونیک پرتابل چیست؟

فلومتر التراسونیک پرتابل یک نوع دستگاه طراحی شده برای اندازه گیری جریان سیالات در لوله های تحت فشار است که نیازی به برش یا باز کردن سیستم لوله ندارد و امکان اندازه گیری جریان در دو حالت ثابت و متحرک را فراهم می کند. این محصول که متحرک بودن و آن به عنوان یک مزیت بزرگ در نظر گرفته شده، کار ما را برای کنترل سرعت جریان راحت تر می کند و می توانیم جریان ورودی و خروجی یک سیستم تحت فشار را اندازه گیری کنیم.

در توصیف فلومتر التراسونیک پرتابل دو ویژگی جالب وجود دارد. در وهله اول استفاده از امواج اولتراسونیک یا فراصوت شرایط اندازه گیری دقیق سرعت جریان سیال را به ما می‌دهد. از طرف دیگر این دستگاه به صورت پرتابل و متحرک طراحی شده است و این یعنی شما در هر موقعیتی می توانید سرعت جریان سیال را اندازه گیری کنید و هیچ گونه محدودیتی از لحاظ مکان اندازه گیری یا نوع سیال نداشته باشید.

 

نحوه عملکرد فلومتر التراسونیک پرتابل

استفاده از امواج التراسونیک برای اندازه گیری شدت جریان سیال و همچنین قابل حمل بودن فلومتر باعث شده که فلومتر التراسونیک پرتابل یک محصول محبوب باشد. در وهله اول طراحی خاص این فلومترها باعث شده که برای نصب آن نیازی به تغییر در سیستم لوله کشی فرایند نباشد و شما به طور مستقیم آن را در هر قسمتی از سیستم نصب کنید. این ویژگی جالب برای فرآیندهایی که با سیالات تحت فشار سر و کار دارند فوق‌العاده مهم است و محدودیت های آنها را در کار با سایر فلومتر ها از بین میبرد.

موضوع مهمتر این است که سرعت جریان سیال بر مبنای تحلیل سرعت رفت و برگشت امواج اولتراسونیک در سیال به دست می آید. این دستگاه ها دو موج به داخل لوله یا جریان سیال ارسال می‌کند که یکی از آنها موافق جریان سیال و دیگری مخالف جریان است. تفاوت بین زمان برگشت این امواج و رسیدن آنها به دتکتور معیار اصلی اندازه گیری در نظر گرفته می شود. بنابراین در بررسی و اندازه گیری سرعت جریان سیال هیچ‌گونه کار فیزیکی انجام می‌شود و در سیستم هایی که محدودیت برای اندازه‌گیری دارند این میتواند بهترین خبر ممکن باشد.

فلومتر التراسونیک پرتابل چه مزایایی دارد؟

در مورد مزایای این محصول اول باید به متحرک بودن و قابل حمل بودن آن اشاره کنیم. اندازه کوچک و طراحی خاص این جریان سنج به شما اجازه می دهد که در هر موقعیتی و برای هر کدام از پروژه های خود آن را همراه خود داشته باشید. بنابراین در هر موقعیتی که شما نیاز به اندازه گیری سرعت جریان سیال داشته باشید بلافاصله امکان اندازه گیری برای شما فراهم می شود و این کار تکنسین را راحت‌تر می‌کند.

مزیت جالب توجه دیگری که برای فلومتر التراسونیک پرتابل وجود دارد این است که برای سیالات تحت فشار و برخی سیالات خاص بهترین انتخاب ممکن است. در واقع شما این جریان سنج را بدون تغییر در سیستم لوله کشی نصب می کنید و به همین دلیل جریانی که در حال عبور است هیچ گونه تغییر وضعیتی را تجربه نمی‌کند این به شما کمک می کند که سرعت جریان سیال را با بالاترین دقت ممکن اندازه‌گیری کنید.

راهنمای خرید فلومتر التراسونیک پرتابل.

 توانایی دستگاه در اندازه گیری دبی سیال است. که میتواند بدون محدودیت از سایز15 میلیمتر الی 6000 میلیمتر را اندازهگیری نماید .

فاکتورهای جانبی تاثیرگذار در عملکرد دستگاه شامل دمای کاری و فشار کاری می شوند. در واقع شرکت ها در کاتالوگ همراه فلومتر التراسونیک پرتابل در مورد محدوده دمای کاری آن اطلاع رسانی می کند که از منفی ۴۰ درجه تا مثبت 160 درجه سانتیگراد را تحت پوشش خود قرار می دهند.

در فلومترهای التراسونیک پرتابل میتوان بر بروی همه جنس لوله ها اندازه گیزی انجام داد .

در بعضی از فلومتر التراسونیک پرتابل می توان موارد را مموری دستگاه برای تجزیه و تحلیل ذخیره کرد .